• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo zamożnych krajów. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE jest wielką potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.