• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna Europy – miejsce warte zobaczenia

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych części Europy. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw w większości przypadków nie jest prosta – przecież w niezbyt odległej przeszłości toczyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na faktycznie wymarzone wakacje.
Niezwykle ciekawym i równocześnie nieco niedocenianym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle interesująca, bo Serbowie – tak samo jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, dzięki czemu chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, może zaoferować całe mnóstwo świetnych zabytków które bez wątpienia zainteresują każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Zdecydowanie warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem bez wątpienia jest to kraj godny poznania!

1. Kliknij

2. Sprawdź tutaj

3. Zajrzyj tutaj

4. Więcej informacji

5. Więcej informacji

Categories: Podróże

Comments are closed.