• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie pięknej Portugalii

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych europejskich krajów. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy jasno przyznać, iż Portugalia ma wiele do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilkukrotnie bogatsza, niż inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o pięknych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet uważa, że Italia to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki czy doskonałą pogodę, lecz również dały nam genialnych naukowców, przepyszne potrawy bądź szybkie auta. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Świetne są również miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na ten cudowny czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach nurzącej pracy nareszcie nadchodzi ten moment gdy możemy wraz z przyjaciółmi wyjechać na wspólny odpoczynek. Dzisiaj wyborów w tymże aspekcie posiadamy tak wiele, że ciężko jest podjąć decyzję. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w atrakcyjnej cenie.
Jeśli jedynie posiadamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Nie dość, że ceny w tym czasie są o wiele niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży weźmy pod uwagę również żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy mieć pewność, że nie dopadnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi wspaniałymi zabytkami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemalże prawdziwy raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są wysokie, a na dodatek cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi zatem to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się wielu ludzi. Jeśli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, że wycieczka do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A należy otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla turystów dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w dużych miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, który ma do zaoferowania całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz Czy ciągle warto jeździć do Egiptu?
Egipt to od dłuższego czasu kraj, gdzie wypoczywa naprawdę wielu Polaków. Przecież w Egipcie można wspaniale odpocząć, a na dodatek zobaczyć piękne zabytki, zapoznać się z obcą kulturą, zjeść i wypić… Jednak ostatnimi czasy kraje muzułmańskie przeszły gwałtowną rewolucję, która sprawiła, iż np. właśnie Egipt w jakiś stopniu się zmienił. Generalnie Egipt to wciąż doskonałe miejsce dla pragnących odpocząć za relatywnie nieduże pieniądze. Przecież Egipt jest krajem turystycznym, więc nowe władze wiedzą, iż nie mogą zadzierać z podróżnymi, bo są inne państwa, gdzie można odpocząć.
I właśnie z tego powodu Egipt to nadal kapitalny wybór. Jeśli w takim razie szukasz tego miejsca, gdzie spędzisz kapitalne wakacje, z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę Egipt! Warto także zastanowić się, jakie wycieczki, które możemy zakupić w lokalnych firmach bądź w biurze podróży są najlepszym wyborem. Może warto zwiedzić Kair, zatem stolicę Egiptu, jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie? Warto również oczywiście zobaczyć piramidy, które ukazują potęgę Egiptu. Gdy jesteśmy w Egipcie, lecz w tym kurorcie, który jest położony koło Jordanii, warto zakupić wycieczkę do Petry – olśniewające miasto!

1. Kliknij dla szczegółów

2. Sprawdź teraz

3. Tutaj

4. Kliknij

5. Kliknij tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.